Kuchnia Roślinna


Kuchnia Roślinna

witarianizm to sposób odżywiania, który określa się także surową dietą. Składniki, z których przygotowuje się posiłki, nie zostają poddawane działaniu wysokiej temperatury. W zastępstwie gotowania używa się takie działania jak krojenie, ścieranie, miksowanie, miażdżenie albo namaczanie. surowa dieta sprzyja odzyskaniu zdrowia. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem cenne składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Prowadzi to do denaturacji białek. odżywianie na surowo daje więc naszemu ciału wiele cennych składników w aktywnej formie.

surowa kuchnia pozwala powrócić do równowagi metabolicznej. Przyczynia się do zmniejszenia masy ciała i do unormowania przemian biochemicznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa kuchnia roślinna. To także sposób życia. Zamiana przetworzonej żywności na surowe produkty pociąga za sobą także zmianę nawyków w pozostałych obszarach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo wydaje się skomplikowane. Dlatego dobrze jest sięgnąć po gotowe przepisy, które uproszczą modyfikację sposobu jedzenia. kuchnia roślinna w surowej formie wydaje się trudna tylko na początku. Używanie bazy przepisów na konkretne posiłki ułatwi wdrożenie zaleceń. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Kuchnia Roślinna
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 2 stycznia 2024
Wyświetleń: 76
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *